Vyhraj yoyo a užij si super zábavu!

Yoyo už dávno není jen obyčejnou hračkou pro děti, ale cool vychytávkou, se kterou se dá dělat spousta triků! Ohrom svoje kámoše – a zasoutěž si s TUTY TV o yoyo od Yoyofactory!

Přečtěte si také

Představ si, že první dochované yoyo je staré přes 4 tisíce let! Znali ho už ve starém Řecku nebo Egyptě, hráli si s ním francouzští vojáci a na Filipínách podobný princip domorodci používali jako zbraň. Právě z filipínského yo-yo (v překladu pojď-pojď) dostala tahle věcička svůj název. Dnešní yoya jsou ale na rozdíl od těch pradávných už pořádně vychytané, obsahují ložisko, které umožňuje delší dobu rotace a dají se s ním proto dělat nejrůznější triky. Už dávno nejde jen o to, aby se po švihu vrátilo zpět do ruky. Ukážeme ti, co všechno můžeš s yoyem vyzkoušet…

Soutěž o super yoyo s TUTY TV!

Chceš vyhrát cool yoyo od Yoyofactory? Díky TUTY TV může být tvoje! Stačí jít na Instagram TUTY TV, kliknout na tuhle fotku a označit u ní všechny kámoše, kteří by si tohle yoyo zasloužili získat – protože by se s ním určitě naučili parádní triky!

Držíme palce a posílej dál svým kámošům…

Jak začít s yoyem?

Láká tě zkusit se naučit triky s yoyem, ale zatím moc nevíš, jak na to? Na trhu najdeš spoustu různých yoyí – pro začátečníky jsou vhodná takzvaná responzivní yoya, která jsou z plastu a koupíš je do 500 Kč. Tahle yoya se vracejí na trhnutí. Pokročilí yoyeři si kupují kovová neresponzivní yoya.

První věc, kterou by ses měl/a s yoyem naučit, je správné namotávání a nastavení provázku. Jak na to, ti ve svém tutoriálu poradí mistr ČR v yoyování Robert Kučera:

Až se naučíš správně namotávat, můžeš začít s prvními triky – mezi ty základní patří Sleeper, Walk the Dog, Break Away a další. Jak na ně, mrkni tady:

 

 

Bomba triky s yoyem!

Když budeš hodně trénovat, třeba se i ty dostaneš mezi yoyerskou špičku! Ti nejlepší yoyeři dokážou fakt čarovat! U nás patří k nejznámějším yoyerům Vashek Kroutil, který se yoyu věnuje už od dvanácti let a v roce 2010 se stal dokonce mistrem Evropy – zírej, co všechno umí:

 

 

Zahraniční yoyerskou legendou je například Gentry Stein z USA, který se stal mistrem světa a vydal se na Yoyofactory tour. Tady předvádí triky společně s Johnem Ando

 

Tak co, zkusíš to taky? Zúčastni se soutěže s TUTY TV a rozjeď to s yoyem! Třeba to budeš právě ty nebo některý z tvých kámošů, kdo se stane budoucí hvězdou yoyo scény!

  • soutěž
  • yoyo
  • zábava