TUTY radí: Jak vybírat džíny, co ti sednou!

Džíny jsou prostě nesmrtelný fashion kousek, který nesmí chybět v žádném šatníku! Jak ale vybrat ty správné, co ti vykouzlí postavu k nakousnutí? Vykašli se na kopírování módních trendů a buď sama sebou – sáhni po takových, v nichž se budeš cítit nejlépe! Poradíme ti, co se natuty hodí pro tvou postavu…

Větší zadeček a boky

Co si nepořizuj: Rozhodně si nepořizuj džíny s velkými kapsami našitými příliš nízko nebo na bocích, které přitahují pozornost. Ani střih do pasu, „mrkváče“ nebo zúžené nohavice pro tebe vhodné nejsou.

Co si pořiď: Pořiď si raději bokovky bez kapes, nejlépe tmavé anebo dvouodstínové s tmavější barvou na zadku a bocích.

Krátké nohy

Co si nepořizuj: Stopro se vyhni nohavicím zkráceným po kotníky, které ti nohy ještě více zkrátí.

Co si pořiď: Zvol raději upnutý střih s vysokým pasem a nohavicemi až na zem. Nohy ti prodlouží také vertikální proužky anebo šisování. K tomu vysoké podpatky a je to!

Krátké tělo

Co si nepořizuj: Nekupuj si vysoce střižené džíny.

Co si pořiď: Radši si pořiď kalhoty s nízkým pasem – tedy bokovky. Pokud máš ploché bříško, neboj se vzít si k nim krátké triko – opticky se ti tak horní polovina těla prodlouží.

Chlapecká postava

Co si nepořizuj: Vynechej šisování na stehnech a džíny bez kapes.

Co si pořiď: Místo toho si naopak kup kalhoty s kapsami na zadku a bocích, které upoutají pozornost k těmto partiím. Také můžou mít v horní oblasti různé zdobení.

 

TUTY tip! DIY!

Džíny se vyrábí snad ve všech barvách a čím zajímavější, tím lepší. I ty sám/sama si můžeš obyčejné džíny vylepšit a s fantazií rozhodně nemusíš zůstávat při zemi. Jako doplňky ti poslouží štrasové kamínky, třepení, můžeš na ně připevnit různé výšivky, potisk, anebo je elegantně roztrhat na kolenou, stehnech či zadečku a vyrobit z nich trendy destroyed jeans – miluje je i modelka Gigi Hadid!

Kde se džíny vzaly?

Džíny vznikly už v polovině 19. století a jejich objevitel se jmenoval Levi Strauss. Představ si, že tenhle super módní hit byl původně určen zlatokopům a dělníkům jako pracovní oblečení, které dlouho vydrží. První džíny byly vyrobeny dokonce z plachty stanu! Když se začaly kšefty hýbat a všichni toužili po těchhle „vylepšených montérkách“, začal Levi z francouzského Nîmes dovážet spešl látku (trojvazný kepr) v barvě indické modři. Ani po zlaté horečce se ale na džíny nezapomnělo – staly se oblíbeným oblečením venkovanů a taky kovbojů. Do Evropy se dostaly po 2. světové válce a velice brzy začaly ovládat módní trh.

Gigi Hadid Kendall Jenner

Kendall Jenner a Gigi Hadid prostě ví, jaké džíny jim seknou! Zdroj fotografie: Instagram Gigi Hadid

  • Beauty & Fashion
  • tipy
  • trendy