Lenny

Tajemství hudebních stars

Už 9. března proběhne galavečer, při kterém se dozvíme, kdo zvítězí v hudební anketě Žebřík! Prozradíme ti pikošky o nominovaných hvězdách…

Ještě pořád můžeš svým hlasováním rozhodnout, kdo zvítězí ve 25. ročníku hudebních cen Žebřík a odnese si cenu. Do každé z 10 kategorií je nominováno top 5 – a my ti teď práskneme zajímavosti o nominovaných zpěvácích a zpěvačkách a k tomu ti ještě představíme klipy, mezi kterými můžeš vybírat…

NEJ Zpěváci

Dan Bárta

Dan patří mezi největší stálice na hudební scéně, prošel několika kapelami (např. Alice, J.A.R.), účinkoval ve slavných muzikálech (Jesus Christ Superstar, Evita), získal řadu cen…
Věděl/a jsi, že…
…je jedním z největších odborníků na vážky v České republice. Spolupracoval i na odborné knížce o vážkách nebo na aplikaci, která pomáhá vážky rozpoznat a dozvědět se o nich víc.
…se mu loni narodil synek Mikuláš, kterého má s manželkou Alžbětou Plívovou. Z předchozího manželství má také jedenáctiletou dceru Elišku.

David Koller

Zpěvák a bubeník se proslavil v kultovní hudební skupině Lucie, ale uspěl i na sólové dráze. Skládá také hudbu k filmům (např. Amerika).
Věděl/a jsi, že…
…loni o něm vyšla knížka Who The Fuck Is David Koller?, která je dělaná formou dlouhého rozhovoru.
…dal dohromady web pro děti www.90000000.cz, kde zajímavě informuje o našich dějinách a zločinech komunismu.

David Stypka

Jeho poslední EP Jericho vzbudilo velkou pozornost, se skupinou Bandjeez vydal album Neboj. Všude můžeš slyšet společný duet s Ewou Farnou Dobré ráno, milá. Jel turné se skupinou Jelen.
Věděl/a jsi, že…
…pochází z Beskyd, žije nedaleko Frýdku-Místku, má rád přírodu.
…svou lásku k hudbě zdědil po rodičích.

Michal Hrůza

Proslavil se s kapelou Ready Kirken, později se vydal na sólovou dráhu. Skládá i pro jiné umělce (např. Anetu Langerovou) a písničky k filmům a seriálům (Vyprávěj, Mazalové).
Věděl/a jsi, že…
…pochází z Turnova a hudbě se začal věnovat na střední vojenské škole.
…v létě 2014 málem přišel o život, když byl napaden v ostravské Stodolní ulici. Několik dní strávil v umělém spánku.

Tomáš Klus

Narodil se v Třinci a v hudbě na sebe upozornil v roce 2007, když vyhrál v talentové soutěži CzechTalent Zlín – od té doby vydal 5 studiových alb. Vystudoval DAMU a hrál v několika filmech (Tři bratři).
Věděl/a jsi, že…
…než se proslavil jako zpěvák, věnoval se vrcholově sportu – dokonce vyhrál na dorosteneckém mistrovství Evropy v moderním pětiboji.
…je ženatý s manželkou Tamarou a mají spolu tři děti: dceru Josefínku (4), syna Alfréda (1,5) a půlroční Jenovéfu.
A jakých 5 zpěvaček je nominováno? To se dozvíš v další části článku!

1 2 3Další>

Pokračování článku najdeš na další straně.

  • anketa
  • music
  • stars