Gigi Hadid

Super workout: Shoď kila podle hvězd!

Rope skipping, box nebo gyrotonic? Hvězdy tohle cvičení prostě milují. Prozradíme ti, co je na nich tak skvělého…

Dal/a sis předsevzetí, že zpevníš své tělo a shodíš pár kil? Prozradíme ti, jak si skvělou postavu udržují tvé oblíbené hvězdy… Nech se inspirovat!

Rope skipping podle Demi Lovato

Švihadlo není jen zábava pro děti, ale super pomocník, díky kterému půjdou kila dolů, zlepšíš kondičku, koordinaci a držení těla, zpevníš si nohy, zadeček, ale i trup a ruce. Ví to i Demi Lovato! Rope skipping je čím dál tím oblíbenější, a pořádají se v něm také různé soutěže. Kromě „obyčejného skákání“ (snožmo, s meziskokem, jednonož) se totiž se švihadlem dá dělat spousta triků. Skvělé je, že můžeš cvičit jak sám/sama, tak i ve dvojici nebo ve skupině. Můžeš klidně cvičit i doma, stačí jen dostatek prostoru na skákání a vhodné švihadlo (když si stoupneš doprostřed a dáš šňůrky kolmo vzhůru, měly by ti rukojeti dosahovat do podpaží či k ramenům). Za rope skippingem můžeš vyrazit rovněž do posilky, protože se stal nedílnou součástí mnohých fitness center. Super vychytávka je digitální švihadlo se zabudovaným elektronickým počítadlem, které ti měří nejen tvůj výkon a čas, ale také spálené kalorie. Spoustu zajímavých informací o tomto sportu najdeš například na http://ropeskipping.cz.

Demi Lovato

Zdroj fotografie: Instagram Demi Lovato

Box podle Gigi Hadid

Myslíš, že box je jen pro drsné chlapy? Kdepak! Top modelka Gigi Hadid tenhle sport prostě miluje – mrkej, jak umí bojovat! Kromě ní si ho oblíbily i další modelky, třeba Adriana Lima nebo Kendall Jenner. A v čem je tak úžasný? Skvěle zpevňuje celé tělo, zvyšuje kondici, díky velkému energetickému výdeji zázračně shazuje kila a navíc má ještě super účinky na psychiku – člověk se ze všech starostí „vyboxuje“ a zatočí tak se stresem! Sice si boxovací pytel a rukavice můžeš pořídit i domů, pokud však ještě nemáš s tímto sportem zkušenosti, je lepší nejprve vyhledat instruktora. Ale zůstaň v klidu, nemusíš jít hned do ringu! Existují různé typy boxu – třeba fitbox je skupinový cvičební program, který využívá prvky boxu a kicboxu. Během energické hudby střídáš dynamické kopy a údery do totemu (boxovací trenažér). Vyraz tedy do nejbližšího fitka!

Gigi Hadid

Zdroj fotografie: Instagram Gigi Hadid

Gyrotonic podle Lady Gaga

Lady Gaga miluje jógu, pilates a gyrotonic… První dvě cvičení snad ani nemusíme představovat, ale gyrotonic možná ještě neznáš. Kombinuje v sobě gymnastiku, jógu, balet i plavání a při jeho cvičení si procvičíš svaly na celém těle. Cvičí se na speciálním přístroji, kterému se říká „Pulley Tower“ (na fotce je vidět za zády Lady Gaga) a dokáže dokonale protáhnout opravdu každého. U nás zatím ještě není tolik rozšířený, ale ve světě je to doslova hit. Série cviků děláš v sedě či v leže, a důležité je při tom koordinovat také dech (stejně jako při józe). Z gyrotonicu vychází také workout gyrokinesis – skupinové cvičení, u něhož není zapotřebí speciální přístroj, ale cvičí se na nízkých stoličkách nebo také v leže či ve stoje. Protahuje a tvaruje tělo, zejména břišní svaly, zvyšuje koordinaci a navíc má i zklidňující účinky.

Lady Gaga

Zdroj fotografie: Instagram Lady Gaga

Workout podle Spongeboba

K tomuhle není co dodat… 😀

via GIPHY

  • sport
  • stars
  • workout