Sebastian: „Sláva je pomíjivá!“

Máme pro tebe velký rozhovor se zpěvákem Sebastianem! Pokecali jsme o jeho plánech, holkách i slávě!

Pamatuješ, jak jsme před prázdninami vyrazili v pořadu VIP U se Sebastianem do Žlutých lázní, kde absolvoval challenge na šlapadle? I celé léto pro něj vlastně byla jedna velká challenge, protože ho strávil na cestách – jezdil od jednoho  fesťáku k druhému! Jak relaxoval a co chystá teď na podzim? To jsme zjistili při rozhovoru…

Máš za sebou léto plné festivalů… Jak sis ho užil? Máš nějaký zajímavý zážitek?

Tohle léto bylo pro mě opravdu náročné, ale mám z něj velkou radost. Rád jsem se viděl s fanoušky a prožil spousty nezapomenutelných chvílí, ale teď už mě čeká příprava nových písní a točení videoklipů a na to se moc těším.

Jak jsi relaxoval ve chvílích volna?

Volna moc nebylo… Ale stihl jsem jet dvakrát k moři.

Co podzimní koncerty? Chystáš turné?

Na podzim máme koncertní pauzu. Velké turné k nové desce a její křest bude na jaře nového roku.

Prozradíš nám o nové desce něco bližšího?

Dle našeho plánu by měla deska vyjít v březnu. Mělo by se na ní odrazit to, že od prvního singlu je to skoro už 5 let a že jsem trošku zestárl. Rád bych se taky vyhnul všem „špatným“ krokům které jsem udělal při tvoření první desky.

Připravuješ nějaký nový singl? O čem bude?

Nový singl se jmenuje BESTSELLER, vyjde na konci září, může být pojat dvěma způsoby, láska nebo ekologie, zajímavé spojení. 😀

Plánuješ také nějaký duet? S kým bys chtěl jednou spolupracovat?

Chtěl bych duet s někým ze Slovenska a s někým z českých stálic.

Vyhrál jsi cenu OSA za nejúspěšnějšího autora roku do 30 let – jaký význam pro tebe mají různá ocenění? A máš nějaký sen, jakou cenu bys chtěl jednou získat?

Oceněních si vážím, tohle je pro mě zatím to nejdůležitější, jsem rád, že se konečně tak hezky podtrhlo moje autorství a už snad nebudou vznikat žádné spekulace o tom, jak to je a není s písničkami které jsem napsal. Sen samozřejmě mám, ale bohužel není spojený se získáním nějaké trofeje.

Jak u tebe vypadá proces skládání songů?

Zatím dosti nahodile, ale to se v příštích měsících změní, až nasadíme pracovní tempo. Čeká nás udělat 7 písniček za 4 měsíce.

Jedna z tvých známých písniček je „Náhradní díly“, kterou ti napsal Xindl X… Jak k téhle spolupráci došlo – oslovil jsi ho sám?

Neoslovil, bylo to tak nějak náhodně, původně píseň nebyla ani pro mě. Na nové desce ale s Xindlem spolupracuji, pomáhá mi dopsat a opravovat texty, je to skvělý muzikant a mám k němu patřičný respekt, který si zaslouží.

I když jsi text nenapsal – připadal sis někdy jen jako „náhradní díl“?

To je právě krásné… Že i když píseň nebyla původně pro mě, krásně se ztotožnila s obdobím, které jsem v té době prožíval.

Tvým stále nejúspěšnějším singlem ale zůstává „Toulavá“, která má na YouTube už skoro 27 milionů zhlédnutí… Někdy se ale stává, že zpěvákům jejich největší hit začne tak trošku lézt krkem 🙂 Máš to taky tak nebo máš „Toulavou“ pořád rád?

Rád ji mám, miluju když se rozezní davem a já nemusím zpívat, přeju si, abych v budoucnu měl takové písně aspoň dvě.

Na svém youtube kanálu jsi kromě klipů zveřejnil také vlog z backstage Utuberingu, Majálesu a koncertu v Jičíně… Budeš v podobných videích ze zákulisí pokračovat?

Po pravdě to bylo v plánu, ale není na to čas a ani energie, když přijde na nějakou významnou a ojedinělou událost, něco určitě natočíme.

Máš spoustu fanynek – v čem je sláva fajn a v čem je zase naopak nepříjemná?

Řekl bych že sláva je hrozně pomíjivá věc, lidi o ní mají smíšené představy, i o životě muzikanta jako takovém. Nestěžuji si, řekl bych, že jsem rád, že mám nějaké postavení.

Napadlo tě někdy, že budeš jednou slavný? Toužil jsi po tom odmalička?

Netoužil jsem po slávě jako takové, ale rád jsem byl středem pozornosti, rád jsem byl v něčem nejlepší. Po pravdě málokdy se mi to podařilo, muzika přišla sama. Píseň jsme udělali jen tak, nebyl v tom nějaký záměr hitu, ale chtěli jsme, aby byla kvalitní. Pozoruji kolem sebe lidi, kteří po slávě dychtí, dělají různé vypočítavé kroky, aby se slavnými stali, aby byli vidět. To se mi příčí, buď v sobě něco máš a má to tak být, nebo nemáš. To je můj názor, nikdy bych nedokázal dělat věci takhle vypočítavě.

Tvoje fanynky samozřejmě zajímá i to, jak jsi na tom s láskou – práskneš nám to?

Není to žádná novinka, jsem zadaný, náš vztah přežil nemožné, ale často balancujeme na hranici rozchodu.

Máš nějaké plány, které se netýkají hudby – třeba někam vycestovat, vyzkoušet si herectví, moderování nebo jiný projekt?

V posledním videoklipu jsem si zahrál vojáka z 2. světové války a herectví mě celkem nadchlo. Rád bych i něco fotil, nebráním se tomu, nabídky zatím ale moc nechodí.

Chceš vědět, jak Sebastian vzpomíná na první rande, jaké je jeho motto a jaké jídlo má nejradši? Mrkni na další stránku!

1 2 3Další>

Pokračování článku najdeš na další straně.

  • music
  • rozhovor
  • stars
  • Zapoj se do diskuze!

    Napsat komentář

    Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *