50 odstínů šedi

První polibek! Jak na to?

První polibek je prostě vždycky nezapomenutelný! A je úplně normální, že než přijde, jsi z toho nervózní a možná nevíš, co dělat, aby ses neztrapnil/a… Žádný strach, s námi to natuty zvládneš!

Jak na to?

Žádný jednotný návod, jak se správně líbat, prostě neexistuje! Někdo má radši něžné polibky, někdo zase dlouhé a vášnivé líbání a proplétání jazyků. Jestli ještě nemáš s líbáním zkušenosti, nech se zkrátka vést a napodobuj to, co dělá tvůj/tvoje kluk/holka. Nejprve můžete začít opatrně, jen s pootevřenými rty, po chvíli zkuste zapojit jazyk, zpočátku také jen něžné doteky, později s nimi můžete kroužit. Nezapomeň také na ruce – hlaď svou lásku ve vlasech, na zádech, dotýkej se ho/jí na tváři… Postupně budete zjišťovat, co se tomu druhému líbí.

Kdy a kde se líbat?

Líbačka před kámošema nebo na rušné ulici není nic moc – ideální tedy je, když jste sami, aby vás nikdo nerušil. A je jedno, jestli je to u tebe v pokojíčku nebo na lavičce v parku. A také si nechte na líbání dostatek času. U spousty párů dojde k prvnímu polibku na konci rande – nemělo by to být ale minutu předtím, než ti pojede vlak, anebo pět minut poté, co jsi měl/a být doma. Zbytečně se tak dostáváte pod tlak…

Jak líbání vylepšit?

Žádný učený z nebe nespadl a nezapomeňte, že nejdůležitější je trénink! Takže i když ti třeba první polibek bude připadat nic moc, nevzdávej to a příště ho vyzkoušej znovu – líbání nejvíc zlepšíš, když ho budeš procvičovat. 😉 A pokud už patříte s tvým klukem/holkou v líbání mezi pokročilé a chtěli byste si ho trošku okořenit, vyzkoušejte líbací hrátky!

Co je out?

1. Zuby! Zapomeň na kousání, abys své/mu holce/klukovi neublížil/a! Někdy může být jemné okusování rtů sexy, ale musí být něžné – nejsi přece upír!

 

2. Rtěnka! Holky, myslete na to, že když budete mít rudě namalované rty, i kluk bude mít po polibku  pusu jako klaun!

 

3. Slintání! Příliš vlhké polibky á la bernardýn mohou být nepříjemné! Pokud se ti v puse začnou hromadit sliny, raději na chvíli s líbáním počkejte a třeba mu něco sladkého pošeptej do ouška. Sliny přitom můžeš polknout, a pak zase pokračovat v líbání…

4. Zápach z úst! Pokud jste byli na rande na hamburgeru, měj v kapse pro jistotu pohotovostní žvýkačku, kterou si budeš moci po jídle vzít, aby z tebe nebyla cítit cibule nebo jiné aromatické jídlo. Nezapomeň pak ale žvýkačku zase nenápadně vyplivnout ještě dříve, než dojde k polibku na rozloučenou…

via GIPHY

5. Šílené jazykové tornádo! S jazykem opatrně – když tvůj jazyk bude rejdit v puse toho druhého jako vrtule nebo mu ho nacpeš až do krku, rozhodně ho/ji tím neohromíš!

 

Víš, jak líbání vlastně vzniklo? A kolik času líbáním v životě strávíme? Mrkni na náš článek Co jsi nevěděl/a o líbání, kde si můžeš přečíst spoustu zajímavostí! Mlask!

  • líbání
  • love
  • rady a tipy