Ponoř se do virtuální reality a vyhraj s TUTY TV!

Vstup do nového světa! Prozradíme ti, kdy se objevil první přístroj, který vytvářel virtuální realitu, ukážeme ti nejvtipnější situace při hraní s 3D brýlemi a navíc ještě můžeš vyhrát simulátor VR Real Feel Motocross od firmy COBI, díky kterému se z tebe stane závodník!

Virtuální realita je ve světě her fenoménem! Už hráčům nestačí jen sedět před obrazovkou nebo hrát pohybové gamesy. Díky speciálním 3D brýlím a ovladačům si budeš připadat, jako bys opravdu byl/a součástí hry! Navíc je to dneska už velmi dostupné a nemusíš kvůli tomu navštěvovat specializované herny – stačí do spešl brýlí vložit dostatečně výkonný smartphone s aplikací a můžeš vstoupit do virtuálního světa!  Dřív to ale takhle jednoduché nebylo…

První přístroj, který vytvářel virtuální realitu, vznikl už v roce 1968. Měl ho na svědomí Ivan Sutherland a Bob Sproull. Byl však natolik těžký, že musel být připevněn na stropě. Autorství pojmu „virtuální realita“ se pak přisuzuje Jaronu Lanierovi, který v roce 1985 založil společnost VPL Research, díky níž vznikly brýle pro virtuální realitu – a také speciální rukavice pro simulaci hmatového vnímání.

 

Virtuální realita s brýlemi na očích může být pro okolí dost vtipná! Video v další části článku tě rozseká…

1 2 3Další>

Pokračování článku najdeš na další straně.

  • soutěž
  • tuty
  • virtuální realita