Kylie Jenner a Tyga

Pomoc, rozchod! Máme náplast na bolavé srdce…

Když se láska rozpadne, vždycky to bolí – a je jedno, proč jste se vlastně rozešli. Dáme ti tipy, jak své nemocné srdce zase vyléčíš…

SOS tipy první pomoci!

– Slzy! Nestyď se a dej průchod svým emocím. Jsi smutný/á? Tak se vybreč! Máš vztek? Roztrhej papír, zaběhej si, vykřič se z toho! Nic nepotlačuj, jinak v sobě budeš negativní pocity střádat. Citům zkrátka neporučíš, i když si můžeš stokrát rozumově odůvodňovat, že rozchod byl nejlepším řešením, protože jste si nerozuměli. Srdce si rozkazovat nenechá.

– Přátelé! No jasně, kámoši jsou prostě první pomoc, která ti pomůže postavit se na nohy. Obejmi kámošku, vyraz s partou ven, vypovídej se, zeptej se jich na radu, jak se oni vypořádali s rozchodem… Právě v těchhle chvílích, když ti není nejlépe, poznáš pravé přátele!

– Rozmazlování! Když má člověk depku, je ledacos povolené – na přechodnou dobu si prostě dovol mlsání čokolády, kup si něco na sebe, napusť si horkou vanu s bublinkama, zahraj si oblíbenou gamesu… Buď na sebe hodný/á, teď si to zasloužíš!

– Hledej pozitiva! No jasně, rozchod bolí. Ale na všem negativním je také nutné hledat něco pozitivního – i v tomto případě! Tak například: Konečně budeš mít víc času na sebe a své kamarády nebo na to, abys vyzkoušel/a něco nového, pustil/a se do zajímavých koníčků. Můžeš zase začít flirtovat s klukama/holkama – určitě už jsi zapomněl/a, jaká je to zábava. Mrkni na naše tipy, jak flirtovat! 🙂 Nemusíš dělat kompromisy, pokud jde o volný čas – třeba můžeš jít do kina na něco, co by tvůj/tvá ex považoval/a za blbost. Schválně si zkus různé důvody sepsat na seznam. Už se těšíš, až to začneš realizovat?

– Napiš si, v čem tě štval/a! Stýská se ti po tvém/tvé ex a pořád myslíš na to, jak vám bylo skvěle? Nejvyšší čas sundat růžové brýle! Aby sis ho/ji příliš neidealizovala, přemýšlej raději nad jeho/jejími špatnými vlastnostmi – a klidně si to zase hoď na papír! Hned se ti bude stýskat o něco méně…

 

Dlouhodobá léčba

– Neseď doma! Ok, prvních pár dní se musíš vzpamatovat a je jasné, že se ti nikam nechce. Neutápěj se ale v lítosti příliš dlouho a začni co nejdřív zase žít. Vyraz na výlet, piš knížku, uspořádej párty, vrhni se na cvičení… Dělej všechno pro to, abys už nemusel/a myslet na své bolavé srdce.

– Posilovna sebevědomí! Rozchod někdy dokáže srazit sebevědomí na bod mrazu. Je na čase, aby sis začal/a zase věřit! Podívej se na náš článek, kde se dozvíš tipy, jak si sebevědomí zvýšit krůček za krůčkem!

– Zbav se nenávisti! Láska se snadno může přeměnit v nenávist. V první vlně to prostě přijmi, ale nenech, aby tě nenávist užírala donekonečna. Nejlepší bude, když se zbavíš všech věcí, které ti tvou bývalou lásku připomínají – smaž jeho/její zprávy, vyhoď si jeho/její fotku z tapety telefonu, všechny dárky od něj/ní schovej do krabice a buď je někomu věnuj, nebo aspoň zastrč pod postel a hooodně dlouho nevytahuj!

– Neházej všechny kluky/holky do jednoho pytle! Je jedno, jak moc ti tvůj/tvoje ex ublížil/a – neznamená to, že všichni jsou stejní! Určitě najdeš někoho, kdo k tobě bude pasovat lépe…

– Comeback? Možná tě napadlo, že byste zkusili svou lásku zase slepit – a některé páry to opravdu udělají! Třeba Miley Cyrus a Liamovi Hemsworthovi nebo youtuberskému páru Gogovi a LucyPug návrat opravdu vyšel a jsou spolu happy… U jiných párů, které se o to pokusily, to ale vrže dál a z lásky se stává nefunkční on-off vztah, který stejně nakonec skončí krachem – třeba jako u Katy Perry a Orlanda Blooma nebo u Kylie Jenner a Tygy… Nikdo ti proto neporadí, jestli se máš ke své/mu ex vracet nebo ne – je to jen na vás, zda do toho půjdete! Vždy to má ale jedno pravidlo: Oba musí chtít a oba se musí pokusit změnit důvod, proč k rozchodu došlo. Jedině tak máte šanci!

Neboj, nejsi sám/sama, kdo zažil bolavé srdce! Rozchody se nevyhnou ani slavným! Podívej, které lásky se v loňském roce rozpadly!

  • Love & Sex
  • rady a tipy
  • rozchod