Novoroční věštírna – 3. díl

Je tu další díl našeho velkého magického speciálu, díky kterému zjistíš, co tě čeká v roce 2018! Tentokrát ti v něm prozradíme, jak můžeš poodhalit svou budoucnost díky kyvadlu, knize, plameni, klackům nebo svému domácímu mazlíčkovi…

Vyzkoušel/a jsi už věštění z mincí nebo kávové sedliny či čajových lístků, o kterých jsme psali v předchozích dílech naší novoroční věštírny? Teď pro tebe máme další způsoby, co ti pomohou rozluštit odpovědi na tvé otázky…

Věštba z klacků!

Tuhle věštbu můžeš provádět i v přírodě – dříve se takto věštilo z šípů a říkalo se tomu „belomantie“. Je to easy: Vezmi si dva klacky do jedné ruky, zavři oči a usilovně mysli na otázku, na kterou lze odpovědět „ANO“ nebo „NE“. Klacky pusť, a když se po dopadu překříží, odpověď na tvou otázku je „NE“. Pokud se nebudou dotýkat, odpověď je „ANO“. Jestliže budeš věštit doma, můžeš místo klacků použít třeba špejle, sirky, jehlice nebo tyčky od mikáda.

Věštba z plamene!

Také u této věštby by sis měl/a vymyslet otázky, na něž lze odpovědět „ANO“ či „NE“. Pak vezmi svíčku, třikrát se dotkni ukazováčkem a palcem jejího knotu a zapal ji. Když bude dlouhý plamen, odpověď je „ANO“, když bude krátký plamen, odpověď je „NE“.

Věštba z kyvadla!

Kyvadlo ti opět pomůže s otázkami, na které lze odpovědět „ANO“ nebo „NE“. Kyvadélko si můžeš buď koupit nebo si ho i sama vyrobit – třeba tím, že navlékneš svůj prstýnek na řetízek či šňůrku. Teď si opři si ruku o loket, aby byla stabilní, a zeptej se kyvadla, který pohyb bude znamenat kladnou odpověď a který zápornou. Například kroužení po směru hodinových ručiček „ANO“, kroužení proti směru hodinových ručiček „NE“ a kývání ze strany na stranu „Zeptej se znovu“. Až budeš mít jasno, začni intenzivně myslet na svou otázku a nech kyvadlo, aby vykonalo pohyb, díky němuž získáš odpověď.

Zvířecí věštba!

Do věštění můžeš zapojit své zvířátko! A je jedno, jestli máš papouška, křečka nebo psa. Na papírky napiš písmena od A do Z, vyskládej je do řady a před každý polož oblíbené jídlo svého domácího mazlíčka – pro pejska třeba granulky. Ke kterému písmenku zamířil jako první? Na to prý začíná jméno tvé budoucí lásky! Anebo můžeš udělat jen papírky „ANO“ a „NE“ a ptát se na otázky.

Věštba z knihy!

Tato věštba je velmi stará, dříve se vykládalo zejména z Bible a věštba se označovala jako „bibliomantie“. Ty si ale můžeš vzít klidně svou oblíbenou knížku, může to být i encyklopedie nebo slovník. Zavři oči a knihu otevři. Zabodni náhodně ukazováček na nějaké slovo či větu. Opakuj to třikrát. Tato tři slova (či věty) budou vystihovat tvůj rok 2018!

Věštba ze soli!

Naber si sůl do hrsti sůl a vysyp ji na barevný papír. Trošku s papírem zatřes a podívej se, jaký tvar ze soli vznikl… Snaž se v něm poznat různé věci, které symbolizují, co tě čeká v roce 2018. Je to vlastně podobné jako věštění z kávové sedliny. Možné symboly najdeš v našem článku.

  • magie
  • osud