Lea Michele

Novoroční věštírna – 2. díl

Co tě v roce 2018 čeká a nemine? Poradíme ti, jak vyčteš svou budoucnost z kávové sedliny, z čajových lístků nebo z popela!

Už jsme psali o tom, jak můžeš nahlédnout do své budoucnosti díky věštbě z mincí… A teď jsme pro tebe přichystali další způsoby, díky kterým zjistíš odpovědi na své otázky!

Věštění z kávové sedliny nebo čajových lístků!

Co budeš potřebovat:

 1. Konvici horké vody.
 2. Mletou kávu (ale nesmí být rozpustná!) nebo čajové lístky (ne instantní čaj ani sáčkový!)
 3. Hrneček a podšálek. K hrnečku bys měl/a mít nějaký osobní vztah a měl by mít ouško a být bez rýh, ideálně, když je u dna užší a směrem k okrajům se rozšiřuje. Nejlepší je, když je vnitřek hrnku a podšálek bílý, protože na něm bude nejlépe vidět symbolika usazeného kávového lógru nebo čajových lístků.

Jak na to:

1. Dvě lžičky mleté kávy nebo čajových lístků dej do hrnečku a zalij horkou vodou. Důležité je, abys šálek čaje nebo kávy vypil/a ty sám/sama, jedině potom se zobrazí tvůj osud. Na dně hrnečku nechej trochu vody a pravou rukou uchop hrneček za ouško. Zatoč s ním třikrát po směru hodinových ručiček tak, aby tekutina dosáhla až po okraj. Pak hrneček přiklop podšálkem a převrať jej dnem vzhůru. Otoč jej tak, aby směřoval ouškem k tobě a obrať zpátky dnem dolů. Odklop podtácek a můžeš se vrhnout do věštění!

2. Ouško šálku symbolizuje tebe. Obrazce, které jsou vlevo od ouška, souvisí s tvou minulostí. Co se nachází vpravo, to předvídá tvou budoucnost. Symboly u okrajů souvisí s blízkou budoucností a symboly u dna znamenají zase vzdálenější budoucnost.

3. Snaž se díky své představivosti rozkódovat obrazce, které vznikly z lógru nebo z čajových lístků. Tady jsou některé z významů:

– Srdce – láska

– Slunce, čtyřlístek, podkova – štěstí

– Motýl – překvapení, proměna, nevěra

– Kruh – jednota, věčnost

– Trojúhelník – síla

– Bota, loď – cesta

– Had – nebezpečí

– Hvězda – radost

– Koruna – peníze

– Pes – věrnost, přátelství

– Pták – volnost, nové zprávy

– Schody – cesta k úspěchu

Když zapojíš fantazii a intuici, určitě dokážeš rozpoznat, co jednotlivé skvrny připomínají a co by mohly znamenat – snaž se také nacházet mezi nimi souvislosti, vyprávět příběhy. A schválně zkus zapojit i kámoše, bude to mnohem zábavnější!

Budoucnost z popela!

Podobné jako věštění z kávy či čajových lístků, je i věštění z popela…

Co budeš potřebovat:

 1. Kousek papíru
 2. Tužku
 3. Bílý talířek
 4. Sirky

Jak na to:

 1. Na kousek papíru napiš otázku, na níž bys chtěl/a znát odpověď. Papírek zmuchlej do kuličky.
 2. Dej papír na talířek a zapal ho. Pozor, buď opatrná/ý, aby nic nezačalo hořet! Raději měj po ruce sklenici s vodou pro případ hasení.
 3. Až papír shoří, zbude po něm hromádka popela, která připomíná nějaký tvar. Stejně jako v předchozí věštbě zapoj fantazii a snaž se symbol rozluštit – získáš tak odpověď na svou otázku!
 • fun
 • magie
 • osud