Valentýnské recepty

Dobroty (nejen) pro zamilované! Tohle zvládneš ukuchtit!

Víš přece, že láska prochází žaludkem! Tak co kdybys svou drahou polovičku (nebo kámošku) na Valentýna překvapil/a nějakou stylovou mňamkou? Máme pro tebe tipy na dobroty, které ho/ji dostanou!

Čarování s tvořítky ve tvaru srdce

Díky silikonové formě se srdíčky (koupíš už od 83 korun) vytvoříš super čokopralinky dle vlastní chuti. Naliješ na dno rozehřátou čokoládu – rozehřívej ji vždy ve vodní lázni, to znamená, že ji nalámeš do mističky a misku ponoříš do vroucí vody. Nikdy neohřívej čokoládu přímo na plotýnce, jinak by se ti připálila. Poté, co budeš mít čokoládový základ na dně formy, přidáš to, co ti chutná – třeba mandle, nakládané višně, oříšky, nebo si můžeš sám/sama vyrobit karamel či jinou náplň. Poté přikryj opět čokoládou a případně nazdob. Šoupni do mrazáku a je to!

Silikonová tvořítka ve tvaru srdce můžeš využít nejen pro výrobu pralinek, ale můžeš zkusit i slaná srdíčka – nalámej do formy sýr, přidej nadrobno nakrájenou šunku a najemno nasekanou cibulku a dej na chvíli zapéct do trouby. Pak šoupni do mrazáku a až budou tvé výtvory ztuhlé, tak je vyklop. Potom nakrájej rohlík na kolečka, potři troškou kečupu nebo červeného gervais s rajčaty a dej na ně sýrovo-šunková srdíčka. Napíchej párátka a je to!

Srdíčkové jednohubky můžeš ještě vylepšit, když je dáš na talíř, který vyzdobíš dalšími srdíčkovými dobrotami? Jakými? To se dozvíš v další části článku!

<Předchozí 1 2 3 4 5Další>

Pokračování článku najdeš na další straně.

  • food
  • love
  • valentýn