Valentýnské recepty

Dobroty (nejen) pro zamilované! Tohle zvládneš ukuchtit i ty…

Víš přece, že láska prochází žaludkem! Tak co kdybys svou drahou polovičku (nebo kámošku) na Valentýna překvapil/a nějakou stylovou mňamkou? Máme pro tebe tipy na dobroty, které ho/ji dostanou!

Love Cupcakes

Cupcaky jsou easy peasy záležitost. Stačí si pořídit košíčky, do kterého naliješ těsto (tak, aby dosahovalo cca do 2/3 výšky). Existuje spousta různých receptů, jak ho vytvořit. Vyzkoušet můžeš třeba tenhle jednoduchý postup: vezmeš 1 hrnek změklého másla, vyšleháš s 2 hrnky třtinového cukru a 4 vejci, přidáš 3 hrnky hladké mouky a prášek do pečiva. Přiliješ hrnek podmáslí. Peč cca 20 minut.
Co je ale na cupcake to nejdůležitější? Samozřejmě zdobení! Můžeš si s ním vyhrát a vytvořit krém, který naneseš cukrářským sáčkem. Anebo můžeš jen využít šlehačku ve spreji a posypat zdobením ve tvaru srdíček (koupíš od 25 Kč).
Chceš vytvořit extra valentýnské cupcakes? Vyzkoušej trik s kuličkou. Vezmi si formu na kulaté sušenky, do kulatých otvorů naskládej košíčky s těstem a mezi košíček a formu vlož obyčejnou duhovku. Díky tomu zformuješ košíček do tvaru srdce a po upečení bude držet tento tvar, který zdobením ještě zvýrazníš.
Jak na to, mrkni tady:

 

Kromě zamilovaných cupcakes můžeš pro svou lásku nachystat i sladké cake pops! Podívej se na další část našeho článku, kde ti poradíme, jak je vyrobit…

1 2 3 4 5Další>

Pokračování článku najdeš na další straně.

  • food
  • love
  • valentýn