Lisa a Lena

Co podniknout na Silvestra?

Silvestr se blíží! Ještě nemáš žádné plány? Poradíme ti, co podniknout – ať už tě rodiče pustí s kámoši ven nebo budeš večer trávit doma, s našimi tipy se natuty nudit nebudeš…

Když musíš být doma…

Nepustí tě ještě rodiče slavit někam mimo domov? Nevěs hlavu!

– Co takhle se domluvit s kámošema a uspořádat odpolední mejdan? Udělejte si třeba filmové odpoledne – každý přinese svou oblíbenou komedii a zorganizujte maraton plný smíchu…

Pyžama party! Pokud ti to rodiče dovolí, můžeš se domluvit s kamarádama na přespávání u vás doma – a vstup bude rovnou v pyžamu… Aspoň se vám snadněji bude předstírat spánek, až na vás mamka s taťkou přijdou, že už byste měli jít chrnět.

Stolní hry! Ať už budeš s rodinou nebo s kamarády, hraní stolních her je vždycky zábava! Můžete vyzkoušet třeba deskovky jako Aktivity, Krycí jména, Telepatie nebo Twister… Mrkni na náš článek, kde jsme pro tebe vybrali nej deskovky na silvestrovskou noc!

– Nakreslete jeden druhého! Namalujte všechny lidi, se kterými slavíte Silvestr – na každého máš 1 minutu. Pak své výtvory dejte na hromádku, zamíchejte a jeden po druhém vytahujte. Hádejte, kdo obraz maloval a koho na něm ztvárnil.

– Silvestrovské dobroty! K Silvestru rozhodně patří i dobré jídlo. Můžeš zkusit vyrobit různé netradiční mňamky – třeba lodičky z vajíček nebo berušky z cherry rajčátek. A nezapomeň ani na koktejly!

 

Když vyrážíš pryč…

Jestli vyrážíš slavit mimo domov, dáme ti tipy, jak oslavy ještě více vytuníš!

– Tematický mejdan! Plánuješ s kámošema uspořádat párty? Domluvte se, že se všichni obléknete do jedné barvy – třeba že musíte mít na sobě něco červeného. Anebo můžete udělat oslavu například ve stylu 60., 70. či 80. let a sehnat cool retro oblečení i rekvizity. Nebo co třeba komiksová párty, při které se převléknete za superhrdiny? Nebo se proměňte ve své oblíbené hvězdy, podobně jako v TV show Tvoje tvář má známý hlas. Je to jen na vás, jak moc se odvážete!

– Karaoke! Ke správné silvestrovské párty patří i karaoke – můžete si pouštět oblíbené písničky na YouTube ve verzi s texty a střídat se u zpívání, anebo si lze pořídit hru na konzoli, kde se zpívá (třeba videohru We Sing). Případně existují i aplikace na mobil s karaoke (např. Karaoke – Sing Unlimited Songs).

– Eskymácké oslavy! Už mají ve všech restauracích naplněné rezervace a nikomu z vás rodiče neposkytnou byt, abyste v něm mohli slavit? Nevadí! Udělejte zahradní oslavu – vyzdobte zahradu nebo park lampiony, zdravte se jako správní Eskymáci třením nosu o nos, nanoste si teplé pití v termoskách a některé jídlo (párky, rohlíky, kusy ovoce a zeleniny…) můžete rozvěsit na nit na stromy a zahrát si soutěž, kdo toho v určeném časovém limitu víc sní bez použití rukou… A hlavně se nezapomeňte pořádně obléknout, můžete udělat i soutěž o to, kdo na sebe navrství více oblečení!

– Zábava na svahu! Oslavit konec roku na horách je super! Pokud to i ty plánuješ, můžete vyrazit s partou na silvestrovské lyžování. A na helmy si nasaďte stylové párty čepičky!

– Silvestr ve dvou! Chceš slavit příchod nového roku jen se svou láskou? Nezapomeň si nachystat výběr pomalých písniček, vybrat třeba nějaký film, nachystat dobrou večeři (klidně ji můžete připravit i společnými silami), anebo si můžete napustit horkou vanu plnou pěny…

 

Novoroční přání

Chystáš se rozesílat kámošům přes WhatsApp, messenger nebo SMS přání k novému roku? Tady je pár nápadů…

– NA VAŠE KONTO BYLO PRÁVĚ VLOŽENO 365 DNŮ. UTRAŤTE JE ZA ZDRAVÍ, ŠTĚSTÍ A LÁSKU! VAŠE BANKA JMÉNEM „ŽIVOT“

– NIKDY NEMĚJ OBAVY ZE SILVESTROVSKÉ OSLAVY!

– VZPOMÍNEJ NA MĚ V DOBRÉM… TVŮJ ROK 2017.

– AŽ TĚ VLOČKY STUDENÉ VE VLASECH ZAMRAZÍ A ŽHAVÁ RACHEJTLE K OBLOZE VYRAZÍ, AŽ USLYŠÍŠ 5… 4… 3… 2… 1… POČÍTAT, CHCI TI HODNĚ ŠTĚSTÍ PŘÁT. PF 2018.

– ŠUMIVÝ MOK A PŘÁTEL BANDU, NA NOVÝ ROK UŽIJ SI SRANDU!

 

  • fun
  • silvestr
  • tipy