Fidget Ninja

Co jsi nevěděl/a o fidget spinneru! Bonus: super soutěž s TUTY TV!

Máme pro tebe zajímavosti a pikošky o jedné z nejoblíbenějších antistresových hraček – fidget spinneru! Také ti poradíme, jak si vyrobit vlastní originální spinner a nezapomeň doklikat až na poslední stránku, kde se dozvíš, jak můžeš s TUTY TV soutěžit o super Fidget Ninja od @yoyofactory!

Zajímavosti o FIDGET SPINNERU

– Byl vynalezen už v 90. letech minulého století! Tehdy se ale vůbec neujal.

– Za vynálezkyni spinneru je označována chemická inženýrka Catherine Hettinger, která s nápadem na tuto antistresovou hračku přišla v roce 1993 – vypadal sice jinak, ale fungoval na podobném „točícím“ principu. V roce 2005 jí však propadl patent, protože nezaplatila za jeho prodloužení, takže po světě se sice prodávají miliony spinnerů, ale Catherine z tržeb nemá ani korunu a tře bídu s nouzí.

– Brzy to bude rok, co odstartovalo spinner šílenství! Loni na jaře se z téhle hračičky stal celosvětový hit. Spojení „fidget spinner“ se dokonce za měsíc duben stalo nejvyhledávanějším slovem na Google!

– Poté, co odstartovala spinner mánie, se začaly vyrábět spinnery nejrůznějších tvarů a materiálů – nejen z plastu, ale také z mosazi, nerezové oceli, mědi, titanu… Některé díky LED diodám blikají a při točení vytváří různé obrazce. A který máš doma ty?

– Proč je spinner tak zábavný? Díky točení! A proč se točí? Díky takzvanému ložisku! Může být z keramiky, nerezu nebo chromu. Levnější spinnery mají jen jedno ložisko uprostřed, ty dražší mívají čtyři – kromě prostředního také na každém výstupku. To umožňuje další triky.

Chceš vidět boží triky se spinnerem? Mrkni na další stranu!

1 2 3 4Další>

Pokračování článku najdeš na další straně.

  • fidget spinner
  • soutěž
  • tuty