Buď jako stars! Tipy na perfektní selfie!

Chceš si udělat super profilovku? Nebo ukázat kámošům selfie z výletu? Dáme ti tipy podle hvězd, jak si vytvořit dokonalé selfíčko, kterým natuty zaujmeš!

Styling

Na fotkách může být líčení trošku výraznější, než nosíš obvykle, ale nemusíš vymýšlet žádný přehnaný styling, buď prostě svá/svůj! Záleží také na tom, proč se fotíš – pokud si děláš profilovku, dej si na make-upu i outfitu víc záležet. Ale jestli si děláš selfíčko z výletu na kole, působilo by směšně, kdybys byl/a vyfiknutý/á jako na módní přehlídku.

Zrcadlo

Před zrcadlem si můžeš natrénovat, jak se tvářit, nebo pózy, ve kterých ti to nejvíc sluší. Zkoušej různé úhly, foť se z různých stran. Víš třeba, že Ariana Grande je pověstná tím, že se nechává fotit vždy jen z levé strany, protože je z ní prý hezčí…? Selfie v zrcadle má i další výhodu: selfie kamera na mobilu dělá méně ostré a hezké fotky než ta z venku. Dělá to tak i Karol Sevilla!

Karol Sevilla

Zdroj fotografie: Instagram Karol Sevilly

Buď originální

Udělej si fotku na zajímavém místě, anebo třeba z boku, jak koukáš do dálky, nebo děláš spešl pózu. Anebo co třeba selfie s brýlemi zrcadlovkami, ve kterých se odráží okolní krajina, jako to udělal Jorge Blanco? Snaž se být originální a přijít s něčím novým – jedině tak ostatní zaujmeš!

Karol Sevilla

Zdroj fotografie: Instagram Jorge Blanca

Focení ve dvou

Pokud se fotíte ve dvou, vyzkoušej malý trik hvězd: jeden by měl být vždycky víc vepředu než druhý – lépe se na fotku vejdete a působí to zajímavěji! Ví to i Marcus a Martinus!

Marcus a Martinus

Zdroj fotografie: Instagram Marcuse a Martinuse

Selfie tyčka

Kdo nemá selfie tyčku, ten jako by nebyl… 🙂 Ba ne, nemusíš jít s proudem. Možná pro tebe bude lepší koupit si malý přenosný stativek na mobil s ohebnými nožkami, díky kterému ho můžeš dát, kam jen potřebuješ. Pak stačí nastavit samospoušť a cool fotky jsou na světě! Dá ti to i mnohem víc možností, když budeš mít obě ruce volné, můžeš dělat výskoky, fotit se zezadu, zboku, regulovat si vzdálenost od objektivu…

Filtr

Díky dobrému filtru můžeš svou fotku pozvednout. Na výběr jich je spousta, ať už na Instagramu nebo Snapchatu. Tak až budeš mít chvilku času, všechny si je projdi a vyzkoušej, které se ti líbí nejvíc. Vyzkoušet můžeš i různé cool appky, jako je třeba YouCam Perfekt, díky které lze fotky nejen projet filtrem, ale používat i různé efekty, domalovávat je a podobně.

Lisa a Lena

Zdroj fotografie: Instagram Lisy a Leny

BW trend

Když už jsme u těch filtrů – spousta hvězd totálně propadla Black&White trendu! Černobílé fotky působí zajímavě, umělecky a také se díky nim schová spousta nedostatkůMarcus a Martinus například díky nim maskují pupínky na pleti 😉 Jsou mazaní!

Marcus a Martinus

Zdroj fotografie: Instagram Marcuse a Martinuse

A jaké jsou nejčastější chyby při focení selfíček? To se dozvíš na další straně!

1 2Další>

Pokračování článku najdeš na další straně.

  • selfie
  • stars
  • tipy