Vanessa Hudgens

15 easy beauty triků!

Být krásná není žádná věda! Poradíme ti spoustu jednoduchých vychytávek, které se ti budou natuty hodit!

TUTY trik 1

Jestli tě trápí zažloutlé nehty, namoč bavlněný hadřík či vatový tamponek do citronové šťávy a přilož ho na minutu na nehtíky. Nebo rovnou rozpul citron a zaboř do něj konečky prstů.

TUTY trik 2

Pokud chceš mít bílé zuby, zařaď do svého jídelníčku hodně jablek, jahod, mrkve či okurek. Naopak zapomeň na kafe a silné čaje, které zuby zbarvují.

TUTY trik 3

SOS tip! Pokud ti došel korektor a potřebuješ nutně zakrýt nehezký pupínek, můžeš místo korektoru použít hnědý oční stín na krémové bázi.

TUTY trik 4

Barva na rtech ti vydrží déle, když smícháš rtěnku s trochou vazelíny.

TUTY trik 5

SOS tip! Došla ti pěna na holení? Chloupky můžeš před holením zjemnit kondicionérem na vlasy.

TUTY trik 6

Spěcháš? Vlasy vysušíš rychleji, když při fénování použiješ  kulatý kovový kartáč s otvory, který drží teplo a zároveň jím proniká horký vzduch.

TUTY trik 7

Abys měla krásné a výrazné řasy, popraš je nejdříve pudrem, a pak je teprve přejeď černou řasenkou.

TUTY trik 8

SOS tip! Došel ti lak na vlasy a ty nutně potřebuješ natužit účes? Smíchej sklenici horké vody se lžící cukru, směs nalij do rozprašovače a přestříkej. Když smícháš 2 lžíce cukru s cca 1 dcl vody, svaříš a necháš vystydnout, vznikne směs, kterou zase můžeš použít místo gelu na vlasy.

TUTY trik 9

Kdy kupovat voňavky? Nejlépe pozdě odpoledne nebo k večeru – máš totiž nejostřejší čich! A kdy se vonět? Ideálně po osprchování či vykoupání, kdy máš otevřené póry a voňavka se do kůže dobře vstřebá.

TUTY trik 10

Oprýskal se ti na nehtu okraj laku? Nemusíš ho hned celý odlakovávat a lakovat znovu. Stačí, když lakem stejné barvy zacelíš narušené místo a po zaschnutí jedním tahem přetřeš ještě celý nehet.

TUTY trik 11

Zápach nohou odstraníš, když smícháš polévkovou lžíci zázvoru (působí antibakteriálně) s kukuřičným škrobem (absorbuje pot). Směsí popraš chodidla. Také můžeš občas nohám dopřát lázeň ze silného čaje.

TUTY trik 12

Nehty budeš mít pružnější, když do nich vmasíruješ každý den olivový olej.

TUTY trik 13

Aby tě úprava obočí nebolela, přitiskni před vytrháváním chloupků na kůži kostku ledu, která místo znecitliví.

TUTY trik 14

Trápí tě akné? Zkus rozmixovat stroužek česneku v trošce vody a vzniklou tekutinou si pupínky potřít. Česnek má totiž antibakteriální vlastnosti. Nejprve ale tuto „babskou radu“ vyzkoušej na jednom pupínku a nepotírej si hned celý obličej! Někdo totiž může mít citlivou pokožku, kterou česnek dráždí.

TUTY trik 15

SOS tip! Začal se ti dělat opar a nemáš po ruce žádný spešl krém ani náplast? Nepanikař a zkus jej namazat kašičkou z vody a kypřícího prášku, anebo ho potírat mlékem. Pomůže také odvar z meduňky nebo třezalky.

  • Beauty & Fashion