Lady Gaga

10 tipů, jak si vytunit pokojík!

Chtěl/a bys trošku vylepšit svůj pokoj? Poradíme ti, jak snadno a za co nejméně peněz můžeš proměnit obyčejnou místnost ve sladký domov, kde ti bude fajn…

Tuty tip 1: Bytové doplňky

Polštářky, přehoz přes postel, závěsy, záclony, ubrus na stole, kobereček… Jsou to drobnosti, ale právě díky nim vytváříš svůj domov a svůj styl! Snaž se, aby ti barevně ladily a korespondovaly také s odstínem zdí. Navíc tyhle změny nestojí moc peněz a udělají doslova zázraky – mrkni třeba na orientální přehoz a polštáře ve stejném stylu, jako má Lady GaGa. Luxus!

Tuty tip 2: Barevné stěny

Výmalba zdí není nic složitého ani nákladného, ale může přitom úplně změnit vzhled tvého pokojíku. Vyber si barvičku, která se ti líbí, a neboj se experimentovat – jedna zeď klidně může mít jiný odstín než ostatní, lze také použít tapety, anebo samolepky na zeď… A jestli jsi kreativní, můžeš zdi vylepšit i vlastními obrázky. Pokud nevěříš svým výtvarným schopnostem, vytvoř si šablony z tvrdého papíru, podle kterých namaluješ třeba květiny, srdce, noty nebo jiné motivy… A samozřejmě můžeš jednu stěnu vyhradit i pro plakáty svých oblíbených hvězd! Nebo co takhle velkoformátová fotka?

Tuty tip 3: Nábytek

Investice do nábytku už může vyžadovat větší finanční injekci. Ale pokud ti rodiče nechtějí nebo nemohou na nový nábytek přispět, nevěs hlavu! Snadno proměníš jeho look díky samolepicím tapetám, které pořídíš v každém hobby marketu. Vyber si dekor, který se ti líbí, a polep s ním staré skříňky a skříně. Budou zase super trendy – a za pár kaček!

Tuty tip 4: Úložné prostory

Aby ses ve svém pokojíku cítil/a dobře, měl/a bys v něm udržovat pořádek. Není to přitom nic složitého – stačí mít dostatek úložných prostorů, kam případné krámy přemístíš (a třeba jednou týdně je pak můžeš roztřídit na správné místo). Pořiď si kapsáře, různé misky, polep krabice od bot barevnými papíry či látkami, na stůl si dej pořadače, kam můžeš házet povalující se papíry… Díky těmhle místečkům se nemusíš nijak extra snažit a tvůj pokoj bude snadno a rychle uklizený (což určitě ocení i tví rodiče).

Tuty tip 5: Vůně domova

Aroma difuzér, bytové vůně nebo prostě jen zavěšený pytlíček se sušenou levandulí – to vše dodá tvému pokojíku příjemnou atmosféru. Jen pokud se rozhodneš zapálit vonnou svíčku či tyčinku, dávej pozor, abys nezpůsobil/a požár! Nikdy neodcházej z místnosti, dokud ji neuhasíš.

Tuty tip 6: Přehledná nástěnka

Válí se ti na stole spousta papírů, poznámek a různých blbin? Pověs si na stěnu nástěnku, kam si můžeš všechny důležité věci připnout: rozvrh hodin, to-do list, co bys měl/a udělat, ale třeba i fotky svých kámošů nebo své lásky či svých oblíbených hvězd, památky na prázdniny, oblíbené hlášky, kalendář se zaznamenanými svátky a narozeninami a další věci.

Tuty tip 7: Stěhování

Chceš v pokojíku udělat radikálnější změnu a zahýbat s nábytkem, anebo si oddělit svůj koutek, pokud sdílíš pokoj se sourozencem? Dřív, než se vrhneš do stěhování, zkonzultuj vše s rodiči a nech si od nich poradit. Nejlepší bude, když si v počítači v grafickém programu (nebo klidně i ve Wordu) vytvoříš obdélníky, které poměrově odpovídají velikosti tvého nábytku, a velký obdélník, který velikostí odpovídá tvému pokoji. Teď můžeš zkusit se vším různě šoupat, měnit uspořádání a zkoušet, co se kam vejde a kde bude co vhodné umístit. Mysli přitom na dveře i na okna!

Tuty tip 8: Květiny

Kytičky zútulní každou místnost, proto i ty si zkus nějaké do pokoje pořídit a třeba jim i hezky vyzdobit květináče. Jen o ně nezapomeň pečovat a zalévat je! Pokud to nezvládneš, můžeš si pořídit alespoň umělé květiny nebo sušené.

Tuty tip 9: Inspiruj se

Určitě máš plnou hlavu nápadů! Než je ale začneš realizovat, poraď se a inspiruj se. Projdi internet, podívej se, jak třeba bydlí tvé oblíbené hvězdy. Mrkni na Instagram na hashtagy #homedecor #room #homedesign a další. Navštiv pokojíky svých kámošek/kámošů a zjisti, co by se ti líbilo. A neboj se poprosit o pomoc a radu – ať už kamarády, nebo rodiče.

Tuty tip 10: DIY

Spoustu interiérových dekorací si můžeš udělat sám/sama. Nejenže bude pak pokoj přesně podle tvého gusta, ale zároveň tím ušetříš dost peněz. Tady ti pomůže YouTube, kde najdeš spoustu tutorialů na výrobu bytových doplňků. Mrkni na naše tipy v článku Trendy výrobky do pokojíčku!

  • design
  • fun
  • tipy